Back to Top

СВІТЛОВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

м.Світловодськ, вул.Павлівська 13, (067) 540-54-39, svit.centre@gmail.com

Допоможи школярику!

31 серпня 2020 року Світловодським РЦСССДМ започатковано,  організовано та розпочато благодійну акцію «Допоможи школярику» приурочену Дню Знань та початку нового навчального року.

В ході проведення акції сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини, а також ДБСТ в яких виховуються діти шкільного віку за рахунок небайдужих спонсорів отримали шкільне приладдя (зошити, альбоми, ручки, фломастери та олівці) , одяг та взуття.

Акція буде проходити протягом першої половини вересня місяця.

Про роботу Світловодського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

11 серпня 2020 року фахівцями Світловодського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей  та молоді на території  Миронівської сільської ради було проведено обстеження сімей що потрапили в складні життєві обставини, проведено бесіди щодо відповідального батьківства, надано рекомендації  щодо покращення житлово-побутових умов проживання сім’ей.

В Миронівській бібліотеці було проведено бесіду та лекцію щодо сімейних форм виховання, а саме: "Як стати патронатним вихователем", "Як створити прийомну сім'ю та ДБСТ", надано інформацію щодо можливості стати наставником для дітей, а також  надано роздатковий матеріал з відповідних тем. 

 

Торгівля людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Дохідність цієї індустрії в світі середньорічно перевищує 150 млрд дол США (за даними Міжнародної організації праці).

Починаючи з 2000 року за допомогою до неурядових організацій звернулось понад 16 тис українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.

Про роботу Світловодського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  1.      05 серпня 2020 року, в примщенні жіночої консультації  КП "Свтловодська центральна районна лікарня" СМР , фахівцями Світловодського районного центру соціальних служб для сім'ї. дітей та молоді проведено семінар-бесіду на тему "Протидія домашньому насильству та як убезпечити себе від захворювання на ВІЧ/СНІД". 

         Тако слухачам були роздані буклети та роздатковий матеріал з даної тематики.

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

?За даними Міжнародної організації праці, близько 21 мільйону людей у всьому світі є жертвами примусової праці, за даними А21 - лише 1% постраждалих вдається врятувати.

?За даними ЮНІСЕФ, щороку понад мільйона дітей у світі стають жертвами торгівлі людьми. Протягом 2019 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 185 громадянам, 13 з яких – діти.
Крім таких видів торгівлі дітьми, як: примушування до жебракування чи втягнення у злочинну діяльність, набуває популярності торгівля дітьми з метою виготовлення порнографії за участі дітей.
??Діти – найбеззахисніші. І не можуть допомогти собі самі. Будьте уважні до тих, хто навколо.
❗️Якщо ви помітили, що дитина є жертвою торгівлі людьми (наприклад, її примушують жебракувати, вона надає послуги за оплату) – телефонуйте в поліцію!
❗️Якщо ви побачили в мережі контент, що зображує сексуальне насильство над дитиною – повідомте кіберполіцію та поліцію.
?Контакти, які можуть бути корисні:
☎️102 – поліція
☎️044 290 01 10 - Департамент кіберполіції Національної поліції України
☎️527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону
☎️0 800 500 335 / 116 123 – ГО Ла-страда, надає консультації з питань протидії торгівлі людьми
https://www.facebook.com/KulebaMykola/

Про роботу Світловодського РЦСССДМ

23 липня 2020 року представники Світловодського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийняли участь в роботі  районної комісії для формування пропозицій щодо спрямування субвенції державного бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку  сімейних та інших форм виховання, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Проведено обстеження технічного стану житлового будинку в смт.Павлиш, Онуфріївського району, з метою придбання  житла для дитини-сироти.

Житлове приміщення складається з шести кімнат, загальною площею 96 кв.м. в будинку атономне водопостачання, газове опалення, твердопаливний котел, приміщення придатне для проживання. На подвір’ї знаходяться господарські споруди, сад та город.

В даний час ведеться робота щодо оформлення документації на право власності дитини-сироти.

Соціальні послуги сім`ям, дітям та молоді

 

Отримувачі послуг: сім'ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, тобто таких обставин, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність сім’ї (особи), наслідки яких вона не може подолати самостійно або мінімізувати негативний вплив, а саме:

Послуги:

- виявлення, облік та здійснення оцінки потреб сімей, які опинилися у складних життєвих обставних;

- консультування;

-соціальна профілактика (робота, спрямована на попередження аморальної, протиправної, іншої асоціальної поведінки дітей та молоді, виявлення будь-якого негативного впливу на життя і здоров' дітей та молоді й запобігання такому впливові);

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

-  соціальна адаптація;

- соціально-психологічна реабілітація;

- кризове та екстренне втручання (у разі загрози життю та здоров'ю дитини чи іншої особи);

- представництво інтересів (ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг);

- посередництво або медіація (це процес, у якому «третя сторона» (посередник) допомагає сторонам конфліктної ситуації провести переговори, спрямовані на досягнення взаємоприйнятого рішення);

- соціально-педагогічна допомога у вихованні та розвитку дітей, створення безпечних умов проживання для дітей;

- сприяння в реєстрації місця проживання або перебування;

- сприяння в отриманні житла, працевлаштуванні;

-посередництво в здійсненні профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів,

- формування ідеології здорового способу життя й подолання шкідливих звичок;

- допомога в отриманні правової допомоги;

- допомога в отриманні медичної допомоги;

- допомога в отриманні гуманітарної допомоги;

- сприяння в оформленні документів;

- допомога в отриманні реєстрації місця проживання/перебування;

- надання психологічної підтримки;

- допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків.

- здійснення соціального супроводу сімей  (за потребою).

 

foto 650x400

Складні життєві обставини - це такі обставини, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність сім’ї (особи), наслідки яких вона не може подолати самостійно або мінімізувати негативний вплив, а саме:

  • 1) жорстоке поводження з дитиною в сім’ї;
  • 2) відсутність постійного місця роботи у працездатних членів сім’ї (особи);
  • 3) відсутність житла, призначеного та придатного для проживання;
  • 4) відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, взяття під варту одного з членів сім’ї (особи), насильство в сім’ї (у тому числі щодо дитини);

5) тривала хвороба, встановлена інвалідність (у тому числі дітей), вроджені вади фізичного та психічного розвитку, малозабезпеченість, безробіття одного з членів сім’ї (особи), що негативно впливає на виконання батьківських обов’язків, призводить до неналежного утримання дитини та догляду за нею;

6) спосіб життя, внаслідок якого один із членів сім’ї (особа) частково або повністю не має здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте життя та брати участь у суспільному житті;

7) ухиляння батьків від виконання обов’язків з виховання дитини;

8) відібрання у батьків дитини без позбавлення батьківських прав;

9) стихійне лихо;

10) дискримінація осіб та/або груп осіб.

До потенційних отримувачів соціальних послуг належать сім’ї:

1) членами яких є:

- одинока матір (батько);

- діти, розлучені із сім’єю, які не є громадянами України і заявили про намір звернутися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем;

- інваліди та діти-інваліди;

- особи, у тому числі діти, які постраждали від насильства, жорстокого поводження та торгівлі людьми;

- батьки, у яких діти відібрані без позбавлення батьківських прав;

- батьки, які подали заяву про розлучення або перебувають у процесі розлучення;

- батьки - трудові мігранти;

- засуджені до покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, або особи, що повернулися з місць позбавлення волі або перебувають у місцях попереднього ув’язнення;

2) опікунів (піклувальників) дітей, розлучених із сім’єю;

3) у яких діти перебувають в інтернатних закладах або оформляються до них;

4) що виявили намір відмовитися від новонародженої дитини.

ANNE BABA

Назва послуги: 

- соціальний супровід сімей та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах (підтримка особи чи сім’ї протягом певного періоду (від 3 до 6 місяців);

- консультування;

- соціальна профілактика (робота, спрямована на попередження аморальної, протиправної, іншої асоціальної поведінки дітей та молоді, виявлення будь-якого негативного впливу на життя і здоров' дітей та молоді й запобігання такому впливові);

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

-  соціальна адаптація;

- соціально-психологічна реабілітація;

- кризове та екстренне втручання;

- представництво інтересів (ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг);

- посередництво або медіація (це процес, у якому «третя сторона» (посередник) допомагає сторонам конфліктної ситуації провести переговори, спрямовані на досягнення взаємоприйнятого рішення);

- соціально-педагогічна допомога у вихованні та розвитку дітей, створення безпечних умов проживання для дітей;

- сприяння в реєстрації місця проживання або перебування,

- сприяння в отриманні житла, працевлаштуванні;

-посередництво в здійсненні профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів,

- формування ідеології здорового способу життя й подолання шкідливих звичок;

- допомога в отриманні правової допомоги;

- допомога в отриманні медичної допомоги;

- допомога в отриманні гуманітарної допомоги;

- допомога в оформленні документів;

- допомога в отриманні реєстрації мвсця проживання/перебування;

- надання психологічної підтримки;

- допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків.

Законодавча база:

Закон України Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю

ВБЕРЕЖИ СЕБЕ САМ!

 

1393599845 snid

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) є одним з найтяжчих. Цю хворобу спричинює особливий збудник - вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ). Синдром набутого імунодефіциту був виявлений напри­кінці 70-х на початку 80-х років ХХ-го століття, тобто зовсім недав­но. Але вже на сьогодні захворювання, в тому числі й серед дітей, зареєстровано практично в усіх країнах світу. Не обминула біда й Україну.

Якщо до 1987 року в Укра­їні не було взагалі зареєстровано ВІЛ-інфікованих, то сьогодні за рівнем поширення ВІЛ/СНІДу в Європі Україна, на жаль займає перше місце.

За статистикою Українського центру профілактики й боротьби зі СНІДом МОЗ України в нашій державі зареєстровано близько 117 тисяч заражених ВІЛ, серед них майже чотири тисячі дітей віком до 14 років. За останні шість років число нових випадків інфікування зросло майже вдвічі, захворюваність на СНІД збільшилася майже в 4 рази, а смертність від СНІДу у 3,8 рази. Щоденно в державі інфікується ВІЛ близько 40 осіб, а біля восьми громадян України помирають від СНІДу.

Вже перші випадки захворювання показали, що досягнення людини неспроможні зупинити поширення цієї хвороби.

То що ж таке СНІД? Що ми про нього знаємо?

СНІД - особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Спричинюється специфічними вірусами, через що організм втрачає природну здатність протидіяти мікробам і знищувати злоякісні кліти­ни крові - лімфоцити, які відповідають за захист людського організ­му від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет орга­нізму повільно, протягом багатьох місяців, років знижується і ще призводить до виникнення різних захворювань, передусім інфекційних, що уражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему тощо. Смерть настає саме від цих захворювань, а не від СНІДу.

Основними шляхами зараження ВІЛ-інфек­цією є:

- статевий;

- під час переливання донорської крові, зараженої вірусом імунодефіциту;

- при використанні нестерильного медичного інструментарію (шприців, системи для переливання крові, крапельниць та ін.);

- від матері (хворої або вірусоносія) дитини до, під час або після пологів.

Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів інфекції може бути як коротким - 4-5 тижнів, так і дуже довгим - декілька років. У середньому через 2-8 тижнів після інфі­кування в крові таких людей з’являються специфічні утворення, так звані антитіла проти ВІЛ, але в деяких випадках ці антитіла з’яв­ляються значно пізніше, а у 2/3 хворих взагалі може бути безсимптомна стадія перебігу хвороби протягом 1,5-5 років. За цей період збудник СНІДу руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін усієї імунної системи хворої людини. Особливо небезпечним є те, що вірус уражає і клітини центральної нервової системи.

Якщо діагноз СНІДу підтверджений результатами лабораторного дослідження, то згідно з Законом України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення», Кримінальним і Кримінально-процесуальним кодексами України інфікований ВІЛ чи хворий на СНІД зобов’язаний вжити заходів щодо запобігання поши­ренню інфекції, повідомивши осіб, які були з ним у статевих контактах, про можливість їх зараження. Свідоме зараження ВІЛ осо­бою, яка знала про наявність у неї інфекції, зумовленої цим віру­сом, карається позбавленням волі на терміном до 8 років.

ВІЛ-інфекція - проблема не менш соціальна, ніж медична, ВІЛ-інфіковані особи та хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, шанобливого ставлення до людської гідності, гуманного відношення з боку суспільства до тих, хто зазнав удару смертельного вірусу.

У Законі України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення» викладено умови та порядок медичного огляду з метою виявлення зараження ВІЛ. Обстежуваним гарантується безпека медичного огляду, його добровільність, анонімність та кон­фіденційність інформації про результати огляду на виявлення зараження ВІЛ. Обов’язковому медичному огляду підлягають особи, які займають­ся проституцією, наркомани, які вводять наркотичні речовини шляхом ін’єкцій.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Пам’ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу - це ви самі!

З ДНЕМ РОДИНИ!

Сьогодні уся країна відзначає день сім’ї – день наших з Вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Дозвольте побажати Вам та всім Вашим рідним міцного здоров’я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків!

З 1 липня 2020 року в Україні зростуть соціальні допомоги і виплати.

 

ІЗ 1 ЛИПНЯ В УКРАЇНІ ЗРОСТУТЬ СОЦІАЛЬНІ ДОПОМОГИ І ВИПЛАТИ: КОМУ І НАСКІЛЬКИ

В Україні з 1 липня 2020 року зростають прожиткові мінімуми і відповідно зростуть практично всі соціальні допомоги, які до них прив’язані.
Суттєво зростуть допомоги на дітей, над якими встановлену опіку чи піклування і на дітей з інвалідністю.
Прожиткові мінімуми для основних соціальних і демографічних груп населення
З 1 липня вони будуть такі:
для дітей віком до 6 років – 1859 грн. (був 1779 грн.)
дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн. (2218 грн.)
працездатних осіб – 2197 грн. (2102 грн.)
осіб, які втратили працездатність –1712 грн. (1638 грн.)
Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог.
Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами або так звані «декретні»
Цю допомогу надають у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 липня 2020 року вона не може бути меншою, ніж 549,25 грн. (була 525,50 грн.).
Право на цю допомогу в органах соціального захисту населення мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Допомога при народженні дитини
Державна допомога, яка виплачується при народженні дитини, залишається без змін і становить 41280 грн. 10320 грн. – одноразова виплата і 860 грн. – щомісяця впродовж 3 років.
Допомога на дітей одиноким матерям
Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожиткового мінімуму (раніше був один прожитковий мінімум) для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
З липня 2020 року максимальний розмір допомоги для дітей віком до 6 років становитиме 1859 грн. (був 1779 грн.).
від 6 до 18 років - 2318 грн. (2218 грн.),
від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) – 2197 грн .(2102 грн.).
Скажімо, у сім’ї проживає дві особи: мати-одиначка і семирічна дитина. Середньомісячний дохід сім’ї – 4000 грн. Тож середньомісячний дохід на одного члена сім’ї становить 2000 грн. Розмір допомоги такій сім’ї з липня буде 318 грн. ( 2318 грн .- 2000 грн. ).
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
Після набуття чинності відповідного Закону України розмір допомоги буде надаватися у сумі, що дорівнює різниці між 2,5 прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
Для дітей віком до 6 років - як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини цього віку – 4447, 50 грн. (була 3558 грн .) та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.
Від 6 до 18 років: як різниця між 5545 грн. (була 4436грн.) та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.
Для прикладу, сім’я взяла під опіку чи піклування семирічну дитину-сироту і отримує на неї пенсію по втраті годувальника – 1712 грн . Розмір допомоги буде – 3833 грн. (5545 грн. – 1712 грн.).
Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, дана допомога призначається у повному розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Для дітей до 6 років розмір допомоги становитиме 4447,50 грн., для дітей віком від 6 до 18 років – 5545 грн.
Якщо дитина має інвалідність, то розмір допомоги становитиме 3,5 прожиткового мінімуму. Зокрема, максимальний розмір допомоги для дітей з інвалідністю становитиме для дітей до 6 років – 6226,50 грн., від 6 до 18 років – 7763грн. (без урахування отриманих аліментів, пенсій, допомог на дитину).
Примітка. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», який передбачає збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю - до 3,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
Допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, а також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме, надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 929,50 грн. (був 889.50 грн), від 6 до 18 років – 1159 грн. (був 1109 грн.).
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною
Ця допомога надається у розмірі прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність. З 1 липня вона становить 1712 грн.
Допомога малозабезпеченим сім’ям
Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
З 1 липня розміри прожиткових мінімумів для нарахування цієї допомоги є такі:
для працездатних осіб – 549,25 грн. (525,50 грн.),
для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1712 грн. (1638 грн.),
для дітей віком до 6 років –2416,70 грн. (1512,15 грн.),
для дітей віком від 6 до 18 років – 3013,40 грн. (1885,50 грн.),
для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) –2856,10 грн. (1786,70 грн.).
Допомога інвалідам з дитинства
Інваліди з дитинства 1 групи: (підгрупа А) – 3516,48 грн. (3364,64 грн.), підгрупа Б – 2568.00 грн. (2457 грн.).
Інваліди з дитинства II групи – 1712 грн. (1638 грн.).
Інваліди з дитинства III групи – 1712 грн. (1638 грн.).
Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи ІІ групи (психічні розлади)
Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж мінімальна заробітна плата.
Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом.
З 1 липня максимальний розмір цієї допомоги становитиме 2118 грн. (2027 грн.).
Допомога багатодітним сім’ям
Цей вид допомоги призначається на кожну третю і наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами. І виплачується вона щомісяця до досягнення дитиною 6-річного віку включно.
На кожну третю і наступну дитину держава виплачує 1700 грн.
Тимчасова соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату
Ця допомога призначається непрацюючим людям, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату. І лише тим, хто на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років страхового стажу. Гроші будуть виплачуватися до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату.
Сума державної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.
З 1 липня максимальний розмір допомоги становитиме 1712 грн. (було 1638 грн.).
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам
Право на соціальну допомогу мають особи, які не мають права на пенсію, та інваліди:
– чоловіки, які досягли 63 років, та жінки – 58 років і не мають права на пенсію відповідно до законодавства або визнані інвалідами в установленому порядку;
– не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві;
– є малозабезпеченими особами.
З 1 липня максимальний розмір допомоги становитиме 1712 грн. (було 1638 грн.).
Допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку
Цей вид допомоги вводиться вперше. Її надаватимуть одиноким особам, які досягли 80-річного віку і які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З липня розмір такої допомоги становитиме 684,80 грн.
______________________

Сторінка 1 із 15